Kafes _GUR6995

Yayınlanma Tarihi Haziran 16th, 2015 | Güres Tavukçuluk Teknoloji

0

Yemleme Sistemi Özellikleri

Kafeslerde kullanılan yem arabalı yemleme sisteminin tam otomatik olması ve tamamının galvanizli sacdan üretilmiş olması oldukça önemlidir. Özel olarak dizayn edilen yem dağıtım aparatları sayesinde yemin sıhhî, homojen, karıştırılarak ve eşit dağılımı sağlanmalı. Böylece yem kayıpları asgariye indirilmiş olur.

Yem, kümeslerin dışında bulunan 6 ayaklı konik tabanlı silolarda muhafaza edilmesi yem sağlığı açısından önemlidir. Yem, silonun altından başlayıp yem kovalarına kadar uzanan 125 mm çapındaki borulardan geçen spiral helezonlar sayesinde yem arabalarına otomatik olarak dağıtılabilir. Yem kovaları dolunca sistem kapasitif sensörler sayesinde otomatik olarak durabilmeli. Sıranın her iki yanında bulunan yem kovaları önceden ayarlanmış periyodik zamanlarda sıra boyunca hareket ederek, yemleri yemliklere boşaltır ve böylece yemleme işlemi gerçekleştirilmiş olur.

Yemlikler, tavuk kafes sistemlerinde her kata eşit miktarda yem dağıtmak ve yemin yemlik dışına taşmasını önlemek üzere özel olarak tasarlanmış olmalı. Bu sistemle yem israfı minimuma iner ve hayvanlara taze yem sunulmuş olur. Ayrıca tavuğun yemi seçme imkanı ortadan kaldırılarak, yem içeriğinin tamamının tavuk tarafından tüketilmesi sağlanabilir.

Tags: ,
Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Şu HTML etiketlerini ve özelliklerini kullanabilirsiniz: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <s> <strike> <strong>

Geri Dön ↑